گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/02/08 - 14:41
كد :16

نگهداری سنتی انار

به چه روش های می توان انار را به مدت طولانی نگهداری کرد؟ بهترین روش سنتی که باعث ماندگاری انار بدون استفاده از سرد خانه می باشد چیست؟

نگهداری سنتی انار

روش نگهداری انار با پوست

انار میوه ای بسیار پرخاصیت و لذیذ است. اما به دلیل نحوه رشد و تکثیری که دارد میوه کمیابی است که در فصول گرم سال کمتر یافت می شود‌. به همین دلیل از گذشته تا کنون این میوه پرخاصیت را با روش های مختلف نگهداری می کنند. اما شرایط نگهداری انار به صورت سنتی کمی محتاطانه تر است. برای نگهداری سنتی انار باید انار هایی کاملا سالم و بدون عیب را انتخاب نمایید. در صورت وجود کوچکترین لک و یا خرابی، فساد به کل انار خواهد رسید. برای ریسک کمتر از انار های دست چین که فشار بار به آنها اعمال نشده می توان با خیال راحت استفاده کرد. 

چند نکته مهم برای نگهداری انار لازمه اجرا بشه  

اناری که میخوایین نگهداری کنین باید کاملا سالم و بدون عیب و نقص باشه. پیچیدن انار بین کاغذ یا روزنامه و نگهداری انار داخل کارتن یا سبد چوبی و اما بهترین شیوه نگهداری انار که البته سختی های خودش رو داره ولی قدیم این کارو میکردن خاک کردن انار است. برای اینکار گودالی داخل باغچه درست کنین و اناراتون رو داخلش بذارین. دقت کنین انار ها رو با فاصله بچینین و کاملا سالم باشن . یه ردیف رو چیدین روش خاک بریزین و باز ردیف بعد رو بچینین
با این روش انار ها تا 6 ماه هم کاملا تازه و سالم میمونن. گودال باید جایی باشه که اب و بارون بهش نخوره ، میتونین براش یه سقفی چیزی درست کنین امیدوارم این نکته ها براتون مفید بوده باشه.

 

نگهداری سنتی انار

روش های مختلفی برای نگهداری سنتی انار وجود دارد از جمله : 

پیچیدن انار بین کاغذ یا روزنامه و نگهداری انار داخل کارتن یا سبد چوبی و اما بهترین شیوه نگهداری سنتی انار که بسیار قدیمی و سخت تر از موارد گفته شده است خاک کردن انار است. 

نگهداری انار با کاغذ

برای نگهداری انار به مدت طولانی‌تر می‌توانید آن را لای کاغذ روزنامه پیچیده و در سبد چوبی در جایی دور از آفتاب و خنک مثل زیرزمین، از سقف آویزان کنید. البته در بازار کاغذهای مخصوصی آغشته به مواد نگهدارنده هم وجود دارند.

نگهداری انار در گودال

نگهداری انار در گودال یا در گویش محلی "خس" روشی سنتی است که باغداران کازرون فارس در غیاب سردخانه صنعتی برای تازه ماندن انار استفاده می‌کنند.
در این روش پس از گود کردن زمین به عمق نیم متر کف گودال را با سنگ های رودخانه سنگ فرش کرده و انارهای درجه یک را روی آن چیده و سپس با برگ درخت چنار می پوشانند. انار در این وضعیت تا حدود چهار ماه تازه می ماند.

نگهداری دانه انار

بهترین حالت نگهداری انار، نگهداری دانه انار در فریزر است. برای این کار ابتدا انارهای سالم با دانه های سالم را انتخاب کنید. گل های آن را جدا کنید. اگر دانه ای له شده، نرم شده و یا قهوه ای رنگ وجود دارد آن را خارج کنید. سپس داخل سینی کاغذ روغنی قرار دهید و دانه های انار را روی آن بچینید دانه ها نباید به هم چسبیده باشند.
آن را داخل فریزر قرار دهید. پس از ۱-۲ ساعت آن ها را خارج کنید و سریع در ظرفهای مخصوص فریزر قرار دهید و در آن را کامل ببندید و داخل فریزر قرار دهید.

 

دستگاه انار دانه کن

آدرس : ایران - شیراز - شهرک گلستان

تلفن :  ۰۹۱۷۰۰۱۶۹۶۹

 دستگاه انار دانه کن صنعتی

قیمت دستگاه انار دانه کن 

قیمت دستگاه انار دانه کن 

 دستگاه انار دانه کن صنعتی

تعداد بازديد : 10698
نظرات بينندگان
غیر قابل انتشار : 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته : 2
ابراهیم جهانگیری
|
131/10/09 - 09:50
0
0
دوست داشتم از این اطلاعات بهره بردم
پاسخ ها
ادمین
|
131/11/05 - 23:52
خواهش میکنم. موفق باشید
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات