گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/06/08 - 14:10
كد :33

انار خوزستان (دستگاه آبگیر انار)

خوزستان در جنوب غربی ایران و مرکز این استان اهواز می باشد . خوزستان مرکز تولید نفت و گاز ایران بحساب می اید.

علاوه بر فعالیت های نفتی در زمینه کشاورزی هم فعالیت هایی انجام میگیرد به طوری که خوزستان با 17.5 میلین تن انواع محصولات کشاورزی رتبه نخست تولید کشور را به خود اختصاص داد. حدود 3190 هکتار از باغهای استان زیر کشت انار میباشد و حدود 80 درصد ان مثمر و 20 درصد نهال میباشد. مهمترین تولید کننده های انار در خوزستان شهرستان های باغملک ، ایذه، لالی ، دزفول،اندیمشک ، اندیکا  میباشند . برداشت این میوه بهشتی از اواسط شهریور اغاز و تا نیمه های ابان ادامه دارد.
رقام محلی الوار گرمسیری ، باغملک ، شیوند، دزفول و سینه پهن عمده ارقام کشت شده در استان میباشند. بیشترین مصر انار به صورت تازه خوری و انار های درجه 2 و 3 به رب انار محلی ، ترشی انار و دیگر فراورده های انار تبدیل میشوند.
باغملک، یکی از شهرستانهای استان خوزستان باغملک میباشد که با 850 هکتار باغ انار، بزرگترین تولید کننده انار ارگانیک کشور را از آن خود کرده است. در فصل برداشت انار حضور گردشگران در باغ های انار منطقه به چشم میخورد که علاوه بر چیدن محصول به گشت و گذار در باغات میپردازند. اندیمشک ، اقلیم خاص و داشتن زمین حاصل خیز حدود 180 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اندیمشک را به کشت انار اختصاص داده است
.بخش الوار گرمسیری بیشترین باغات انار اندیمشک را در خود جای داده است ایذه : یکی از مراکز تولید انار استان خوزستان شهرستان ایذه میباشد ، دشت سوسن به دلیل اب فراوان و داشتن خاک حاصلخیز محل خوبی برای کشت محصول و انارستان است . حدود 750 هکتار از اراضی ایذه زیر کشت انار است، محصول تولید شده علاوه بر تازه خوری برای تهیه ترشی انار ، اب انار ، ناردون و رب انار محلی استفاده میشود و از پوست انار در رنگرزی بهره برداری میشود.

 

دستگاه آب انار گیری

آدرس : ایران - شیراز - شهرک گلستان

تلفن :  ۰۹۱۷۰۰۱۶۹۶۹

انار خوزستان (دستگاه آبگیر انار)

 

تعداد بازديد : 147
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات