گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 13100/09/10 - 16:35
كد :42

هرگز پوست این میوه سرخ را دور نریزید

ممکن است که شما هم از آن دسته از افرادی باشید که در مورد میوه ها و خواصی که دارند و حتی در رابطه با پوست آن ها به تحقیق می پردازید و در نهایت آن ها را خریداری می کنید و به مصرف درست آن ها می پردازید.

در میان تمامی میوه ها نیز میوه ای با نام انار از خواص بی شماری برخوردار است و در کنار آن نیز لازم است بدانید که حتی پوست این میوه نیز خاصیت های زیادی دارد که اعلام نموده اند تا پوست آن را دور نریزید.
جوشانده ای که از پوست انار به دست می آید نیز خواصی همچون تقویت استخوان ها، پیشگیری از ریزش مو و بیماری های قلبی، کمک به سیستم گوارشی دارد و در کنار آن نیز آب خود انار سبب تقویت فولیکول های مو می شود و مانعی برای ریزش آن ها است. بنابراین در هنگام مصرف این میوه، از جوشانده پوست انار غافل نشوید.

هرگز پوست این میوه سرخ را دور نریزید

خواص جوشانده پوست انار

 • آبی که از جوشانیدن پوست انار به دست می آید را بنوشید زیرا فوق العاده مقوی می باشد و برای بیماری هایی همچون اسهال خونی و اسهالی که ناشی از مسمویت می باشد، بسیار مفید است.
 • استفاده از جوشانده پوست انار موجب می شود تا قند موجود در ادرار کم شود و خون تصفیه گردد و از خونریزی ها مخصوصا خونریزی که در رحم اتفاق می افتد، جلوگیری کند.
 • پوست انار را خشک کنید و آن را بکوبید، به اندازه 4 گرم از آن را با آب گرم مخلوط نموده و بخورید، انجام این کار موجب می گردد تا کرم های موجود در معده و روده به صورت کامل دفع شوند.
 • در عین حال می توان برای تقویت کردن لثه ها، این مورد را پیشنهاد کرد که جوشانده پوست انار را مزه مزه کنید.
 • برای درمان بواسیر نیز می توانید در آب جوشانده پوست انار بنشینید که برای درمان این بیماری بسیار مناسب می باشد و حتی این کار نیز می تواند موجب قطع سیلان مفرط و ترشحات عادت ماهیانه شود.
 • یک مورد درمانی مهم دیگری که می توان برای پوست انار نام برد، این است که آن را بجوشانید و روزی چند بار دهان خود را با آن را مورد شست و شو قرار دهید و عمل دهان شویی را انجام داده تا موجب شود که آفت و زخم دهان برطرف گردد.
 • در صورتی که از گلو درد و یا درد لوزه رنج می برید، برای تسکین درد نیز می توانید از پوست انار استفاده کنید و در جهت استفاده کردن از این خاصیت انار، لازم است تا یک مشت از پوست آن را در مقداری آب بجوشانید و سپس از صافی رد نموده و بعد از این که کاملا خنک شد، با آن غرغره کنید.
 • پوست انار سرشار از آنتی اکسیدان می باشد که در مقابله با بیماری های قلبی بسیار مفید می باشد و با استفاده از کاهش میزان کلسترول و استرس عاملی است برای این که از قلب شما محافظت نموده و سلامت آن را حفظ نماید. برای این کار نیز می توانید یک قاشق چای خوری پودر انار را با یک لیوان شیر ولرم مخلوط نمایید و به صورت روزانه مورد مصرف قرار دهید.
 • وجود خاصیت ضد باکتریایی و ضد التهابی موجود در پوست انار سبب می گردد تا توجه ویژه ای به آن شود و همچنین از دست رفتن تراکم استخوان ها را کند می کند و در زنانی که به یائسگی خود نزدیک می باشند، نیز می تواند بسیار مفید بوده و موثر باشد.
 • بر اساس تجربه ها و همچنین تحقیقات، می توانیم بگوییم که مصرف پودر انار، استخوان ها را تقویت می کند و مانع از بروز پوکی استخوان پس از یائسگی در زنان می گردد و برای استفاده از این خاصیت پوست انار نیز می توانید به صورت روزانه و شب به شب، 2 قاشق چای خوری از پوست انار را با یک لیوان آب ولرم مخلوط نمایید و آن را نیز بنوشید.
 • پوست انار از تانن تشکیل شده است و حاوی آن می باشد، تانن موجب می شود تا ورم هموروئید و همینطور التهاب موجود در روده کاهش پیدا کند و دیواره روده تنگ شده و مانعی باشد برای خونریزی های هنگام اسهال و در عین حال هاضمه را بهبود می بخشد.
 • نصف پیمانه از پودر پوست انار که تهیه نموده اید را به مدت 30 دقیقه در آب خیس کنید و بعد از این که نرم شد، با یک قاشق چای خوری زیره و همینطور سه چهارم پیمانه شیر بریده به همراه کمی نمک در غذاساز مخلوط نمایید. از این معجون هفته ای سه بار استفاده کنید تا با مواردی همچون بواسیر، التهاب روده و مشکلات هاضمه مقابله نمایید و به درمان آن ها کمک کنید.
تعداد بازديد : 167
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات