گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 130/11/16 - 19:35
كد :45

تاثیر انار بر درمان کرونا

لازم است بدانید که هم میوه انار و هم عصاره آن دارای پلی فنول هایی هستند که به مقاومت بدن در برابر کرونا کمک زیادی می کنند. در خود کشور چین که عامل شیوع این بیماری بوده است نیز از همان ابتدا به استفاده از داروهای گیاهی سنتی پرداخته اند تا بتوانند درمانی برای کویید 19 پیدا نمایند.

این که عصاره انار به عنوان یک معجره گز شناخته شده است را می بایست به شما بگوییم و از آن می توانید جهت بهبود شرایط دیابت نوع دو، تصلب شرایین، بیماری های قلبی عروقی، کم خونی، التهاب و سرطان و همچنین رفع انواع سوختگی و سوهاضمه بهره برد.

تاثیر انار بر درمان کرونا

دانشمندان زیادی بوده اند که از این گیاه در برابر عفونت های مختلف استفاده کرده اند. بر روی کشت سلولی عفونت ها نیز آزمایشاتی را انجام داده اند که مشخص شده عصاره پوست انار می تواند به صورت کامل در برابر عفونت های سیستم ایمنی مقاوم باشد. همچنین میوه هایی که شرایط انار را داشته باشند، می توانند از نفوذ ویروس آنفلوانزا به سلول ها جلوگیری کنند.

تاثیر چای سبز و آب انار در پیشگیری از ابتلا به کرونا

تیم های تحقیقاتی پزشکی بر این باور رسیده اند که تمامی ویروس های تنفسی ابتدا نواحی بینی، دهان و گلو را آلوده می کنند و دقیقا در همانجا مورد تکثیر قرار می گیرند و موجب می شوند تا تمامی علایم بروز نماید.
حتی در شرایطی ممکن است تا این ویروس ها مورد انتقال قرار گیرند و به میزبان جدید انتقال پیدا کنند.
در صورتی که از عفونت اولیه پیشگیری شود و یا بار ویروسی عفونت را کاهش دهند، همین موارد موجب می گردد تا علایم ویروسی تسکین پیدا کنند و همچنین از انتقال به مجاری تنفسی تحتانی و یا این که به فرد دیگری انتقال داده شود، پیشگیری می نماید.
تمامی محققان برای این که بتوانند از تاثیرات احتمالی محصولات گیاهی بر پیشگیری از ویروس هایی نظیر آنفلوانزا و کرونا اطلاعاتی داشته باشند نیز به بررسی آن ها پرداختند.
آن ها توانستند در رابطه با آب انار و چای سبز تحقیقاتی داشته باشند و متوجه شدند که هردوی این موارد نیز در جهت ویروس کشی با هر دو نوع ویروس فوق موثر می باشند.
شما نیز می توانید با شست و شوی دهان خود و همچنین غرغره کردن آب انار و چای سبز، موجب شوید تا بار ویروسی در دهانتان کاهش یابد در عین حال انتقال ویروس نیز کاهش داشته باشد.
مطالعاتی که بر روی آب انار و چای سبز انجام شد، منجر به دریافت این اطلاعات گشت که چای سبز و آب انار در زمان کشت با سلول در محیط آزمایشگاه، این توانایی را داشته اند تا ویروس های آنفلوانزا و کرونا را نابود سازند.
در رابطه با علت این اتفاق هم محققان بیان نموده اند که PH اسیدی این عصاره های گیاهی، می توانند به صورت غیر مستقیم عاملی در جهت غیر فعال شدن ویروس ها باشند.

مقالات مرتبط : قیمت دستگاه انار دانه کن

خواص انار برای کرونا

خواص آب انار برای درمان کرونا

آب انار را می توان یکی از بهترین راه های تقویت ایمنی بدن به شمار آورد و دارا بودن خواص بی شمار انار، موجب شده است تا در این روزهای کرونایی، این میوه بیشتر به چشم آید. نوشیدن آب انار برای این که تمامی مواد مغذی موجود در آن، سریع تر جذب شود، بسیار موثر می باشد.
اگر بخواهیم انار را با سایر میوه ها مورد مقایسه قرار دهیم، انار حداکثر مقدار ضد اکسیدان را دارا می باشد و حتی می توان بیان داشت که چیزی در حدود سه برابر بیشتر آنتی اکسیدان نسبت به چای سبز و همینطور پرتقال دارد و همین مورد موجب شده است تا آب انار در درمان کرونا دارای مزیت بیشتری باشد.

از مهم ترین خوص آب انار نیز می توانیم به موارد ذیل اشاره ای داشته باشیم:

  1. آب انار موجب بهبود شرایط بیماری کرونا می شود.
  2. می تواند سطح قند خون شما را تنظیم نماید.
  3. همچنین در جهت تنظیم فشار خون شما کمک زیادی می کند.
  4. موجب می گردد تا خطر ابتلا به سرطان در شما کاهش پیدا نماید.
  5. موجب می گردد تا در برابر انواع بیماری مقاوم گردید.
  6. در جهت پیشگری از کم خونی کمک می کند.
  7. می تواند به بازسازی غضروف نیز کمک زیادی داشته باشد.
  8. هضم غذا را آسان تر می کند.
  9. آب انار را می توان از عوامل ضد پیری به شمار آورد.
  10. همچنین استفاده از آب انار در طول بارداری و قبل از زایمان می تواند بسیار موثر باشد و فرد احساس بهتری داشته باشد.

در کنار تمامی ویژگی ها و خواص فوق می توانیم به خواص ضد باکتری و همچنین ضد میکروبی قوی آن ها اشاره کنیم که به مبارزه با باکتری ها و ویروس ها کمک شایانی دارد و می تواند سیستم ایمنی بدن ما را تقویت نماید. لازم است بدانید که استفاده از آن ها می تواند به طور قابل توجهی، میکروب های موجود در دهان را کاهش دهد.
 

تعداد بازديد : 133
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات