گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/12/04 - 17:05
كد :47

شهرهایی که قطب تولید انار در ایران هستند

در میان تمامی میوه هایی که در بازار وجود دارد، نوع رنگ و طعمی که انار دارا می باشد و در عین حال از خواص درمانی بی شماری هم برخوردار می باشد، موجب شده است تا مشتریان ثابت و طرفداران بی شماری را برای خود به همراه داشته باشد.

شهرهای زیادی در ایران هستند که به تولید انار مشغول می باشند و می توان تولیدات بسیار زیادی را در کشور ایران برای آن ها در نظر گرفت و جالب است که هر شهری به تولید اناری مشغول است که از نظر ظاهری و حتی طعم و مزه شرایط متفاوت تری با سایر شهرها دارد.

شهرهایی که قطب تولید انار در ایران هستند

انار ساوه

در میان تمامی شهرهایی که به تولید انار مشغول هستند نیز شهر ساوه از زمان های دور با انار خود مشهور شده است و با توجه به میزان کیفیت بالایی که این شهر در انارهای خود دارد، تمامی مغازه دارها برای این که انار خود را مورد معرفی قرار دهند از نام انار ساوه استفاده می نمایند و به این ترتیب، مردم و خریداران متوجه می شوند که انار مذکور از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار است.
انار ساوه نیز از ویژگی های بی شماری برخوردار می باشد که از مهم ترین آن ها می توان به طعم ملس آن اشاره کرد که حتی در این مورد هم تنوع بسیار بالایی از نظر طعم و مزه وجود دارد. انار ملس ساوه از طرفداران بسیاری برخوردار است و سراسر جهان به دنبال خرید این نوع انار هستند زیرا از نظر آن ها از طعم و مزه خاصی برخوردار شده است و میزان غلظت آب آن هم متفاوت است و به غلظت آن بریکس گفته می شود که در واقع انار ساوه در مقایسه با سایر انارهای تولیدی در کل جهان از بریکس بالاتری برخوردار است و دلیل اصلی آن را هم می توان به آب و هوای خاص آن منطقه مرتبط دانست.
در مورد غلظت بالا و همچنین بریکس انار ساوه می توان این موضوع را مطرح کرد که یک لیتر آب انار می تواند به راحتی چیزی در حدود نیم کیلو رب انار تولید کند و این مورد در حالی می باشد که در سایر مناطق چیزی در حدود حتی کمتر از چهارصد گرم رب تولید می شود. پوستی که انار ساوه دارد از رنگ قرمزی برخوردار است و میزان ضخامت آن نیز بالاتر است که همین مورد موجب شده است تا ماندگاری بالاتری هم در میان سایر انواع انارها داشته باشد.

انار ساوه

انار فارس

شهر فارس را هم می توان یکی از قطب هایی که به تولید انار مشغول هستند، دانست. به طوری که شهرستان نی ریز توانسته است رتبه نخست تولید انار را در استان فارس به خود اختصاص دهد.
جالب است بدانید که انار تولیدی در این شهرستان نیز علاوه بر این که به مصارف داخلی می رسد و طرفداران زیادی هم دارد، به سایر کشورهای اروپایی و خارجی صادر می شود که در آن جا هم طرفداران خاص خود را دارا می باشد.
انار قطرویه نیز با توجه به نوع رنگ پوستی که دارد و همچنین میزان ضخامت آن و طعم فوق العاده ای که دارد، به عنوان یک انار بازارپسند و پرفروش به شمار می آید و مشتریان زیادی را هم می توان برای آن ها در نظر گرفت.

انار جلفا

در شهر جلفا و در حاشیه رودخانه ارس، اراضی قرار دارند که می توان آن ها را جهت کشت و پرورش انار بسیار مناسب دانست و با توجه به این موضوع که انار مخصوص آب و هوای نیمه گرمسیری می باشد، می توانیم آب و هوای این منطقه را به عنوان بزرگترین فاکتور در نظر بگیریم که جهت پرورش و کشت انار اهمیت فراوانی دارد.
انار جلفا را می توان با توجه به طعم و مزه ای که دارد و همچنین مورد پسند بازار بودن به عنوان بهترین انار محسوب کرد و به همین دلیل است که مورد پسند کشورهایی همچون ارمنستان و آذربایجان قرار گرفته است. برداشت انار در این مناطق از اوایل بهار شروع می شود و به صورتی می باشد که اواخر آبان ماه هم این پروسه برداشت انار ادامه دارد.

انار جلفا

انار کوهدشت

اناری که در کوهدشت هم پرورش پیدا می کند تحت عنوان انار سیاب به فروش می رسد و می توان انار این منطقه را نیز از مرغوب ترین انارهای تولیدی محسوب کرد که با نام های دیگری هم می توانید در بازارهای جهانی، مورد مشاهده قرار دهید.
شهرستان کوهدشت در استان لرستان قرار دارد و به دلیل شرایط آب و هوایی فوق العاده مساعد و خاک مرغوبی که دارد از جمله مناطق انارخیز کشور محسوب می شود و از نظر این که جزو ارقام برتر انار هستند، می توان آن ها را مورد صادرات قرار داد.
انار سرخ کوهدشت نیز یک محصول کاملا ارگانیک می باشد که چیزی در حدود ده ها کشور از آن خریداری می کنند و مورد استفاده قرار می دهند. استان لرستان را می توان به عنوان هفتمین رتبه کشور ایران به شمار آورد که در زمینه تولید انار دستی توانا دارد.

قیمت دستگاه انار دون کن

 

تعداد بازديد : 196
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات