گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/04/31 - 18:02
كد :54

دستگاه انار دانه کن در صنایع غذایی

دستگاه انار دانه کن در صنایع غذایی مختلفی کاربرد دارد. از آنجائیکه انار میوه ای پرطرفدار و پرخاصیت است در صنایع مختلف غذایی از آن استفاده می شود، بنابر این دستگاا انار دانه کن کاربرد فراوانی در این صتایع دارد.

در واقع جداگردن دانه های انار از پوست بسیار دشوار و وقت گیر بوده، علاوه بر آن برای سالم بزرون آوردن دانه های انار نیاز به دقت فروانی است. در صورت نبود دستگاه انار دانت کن در صنایع مختلف غذایی وظیفه دانه کردن انار بر عهده نیروی انسانی است که این کار علاوه بر هزینه های بیشتر کاری حوصله طر بر و فرسایشز خواهد بود. در نتیجه استفاده از دستگاه انار دانه کن یک انتخاب هوشمندانه و مقرون به صرفه خواهد بود.

دستگاه انار دانه کن

دستگاه انار دانه کن صنعتی

دستگاه انار دانه کن صنعتی خط تولید کوچکی است که انار درسته را به اجزای آن تبدیل میکند. دستگاه انار دانه کن صنعتی به دلیل جدا کردن اجزا انار به صورت سالم یکی از مراحل دشوار تهیه مواد اولیه در صنایع غذایی را به راحتی و با هزینه و ثرف زمان کمتر انجام می دهد. دستگاه انار دون کن صنعتی با ظرفیت های مختلف قابل تولید است و حتی در کسب و کارهای خانگی کوچک نیز کاربرد دارد.

دستگاه انار دانه کن در کارخانجات صنایع غذایی

کاربرد دستگاه انار دانه کن صنعتی

دستگاه انار دانه کن صنعتی در تمامی کارخانجاتی که محصولاتی از فراوری انار تولید می کنند کار برد دارد. در ادامه به برخی از این صنایع اشاره خواهیم کرد.

دستگاه انار دانه کن در کارخانجات آب میوه

اب انار در صورتی که با پوست انار قاطی شود طعمی گس پیدا می کند که شاید آذار دهنده باشد. از این رو آبگیری دانه های سالم انار برای  ث..قیگرفتن آب انار مناسب تر است.  از دستگاه انار دون کن در ظرفیت های بالا در کارخانجات آب میوه استفاده می شود تا آب اناری با کیفیت و خالص در مدت زمانی کوتاه دریافت شود.

دستگاه انار دانه کن در کارخانجات صنایع غذایی

در کارخانجات صنایع غذای از انار برای درست کرن محصولاتی چون رب انار، سس انار و روغن هسته انار استفاده می شود. در نتیجه دستگاه انار دانه کن یکی از پهمترین دستگاه ها در این صنعت می باشد.

دستگاه انار دانه کن در صنایع غذایی

ضایعات دستگاه انار دانه کن

دستگاه انار دانه کن خاصیت ویژه ای که دارد این است که دارای دو خروجی یکی برای خروج دانه انار سالم و دیگری برای خروج صایعاتی چون پوست انار است. انار پیوه ای پر خاصیت است که ضایعات آن نیز قابل استفاده است. از ضایعات انار در مصارفی چون خوراک دام استفاده می شود. کنجاله پوست و هسته انار ارزش بالای پروتئینی در جیره غذایی دام دارد. از طرفی به دلیل خواص و پروتیین بالای کنجاله انار می توان از حجم کمتری در جیره استفاده کرد و هزینه ها را کاهش داد. انار یکی از با خاصیت ترین محصولات کشاورزی به حساب می آید که پوست و تفاله آن  دارای ارزش غذایی بسیار زیادی میباشد و می‌ تواند منبع بسیار خوبی برای تهیه خوراک دام و طیور محسوب شود. این فراورده به وسیله ی کارخانه های تولید کننده روغن هسته انار به طور پرک و یا پلت تولید شده و به شرکت های گوناگون فروخته میشود. 

بیشتر بدانید : نحوه سفارش ساخت دستگاه انار دانه کن

مزایای ضایعات دستگاه انار دانه کن

انارشامل۳بخش، پوست انار، دانه انار و پوست نرم داخل انار می باشد. همانطور که گفتیم دستگاه انار دانه کن در کارخانجات صنعتی آبمیوه و کارخانه های رب استفاده میشود و این سه بخش را به صورت کاملا مجزا جدا می کند. حدود ۵۰ تا۶۵ درصد انار از آب تشکیل شده است و مابقی آن یعنی حدود ۴۵تا۵۰درصد آن را تفاله انار تشکیل می دهد. همچنین از هسته انار نیز برای روغن کشی استفاده می کنند که تحت فرآیند حرارت دهی روغن هسته از آن خارج میشود و سپس تفاله هسته انار به دست می آید. 

دستگاه انار دانه کن صنعتی

کاربردهای ضایعات دستگاه انار دانه کن صنعتی 

•    درمان برخی بیماری ها در طب سنتی 
•    گرفتن رنگ ارغوانی وقرمز از آن درصنایع رنگ رزی 
•    استفاده به عنوان چاشنی ورنگ دهنده در صنایع غذایی 
•    استفاده از آن به عنوان مکمل غذایی درصنعت دام 
قیمت دستگاه انار دانه کن 
دستگاه انار دانه کن صنعتی و خانگی را در اندازه های بزرگ و کوچک با ظرفیت های متعدد در گروه صنعتی فارس ماشین برای اولین بار در ایران تولید گردیده است. البته نمونه های فرعی دیگری نیز وجود دارد که از کیفیتی این چنین برخوردار نیستند. برای خرید بی واسطه و دستگاه دون کن انار اصلی می توانید با بخش فروش فارس ماشین در ارتباط بوده و یا به صورت اینترنتی از طریق همین وب سایت ثبت سفارش نمایید. دستگاه انار دانه کن صنعتی و خانگی در اندازه های بزرگ و کوچک موجود بوده و نوع کوچک آن به دلیل قابل حمل بودن و قیمت ارزان بیش ترین میزان فروش را دارا می باشد. در صورت تمایل به خرید دستگاه انار دانه کن صنعتی ابتدا میزان توان تولید خود را سنجیده سپس ظرفیت مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

تعداد بازديد : 98
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات