گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/06/30 - 18:31
كد :57

دستگاه انار دون کن چیست؟

دستگاه انار دون کن دستگاهی است که برای رفع نیاز مشاغل مختلفی که نیازمند دانه های انار به صورت سالم هستند، تولید شده است و یکی از تجهیزات مهم و کلیدی در کارگاه ها و کارخانجات صنعتی میباشد.

دستگاه انار دون کن چیست

برای همه پیش امده است که هنگام صرف انار متوجه سخت جدا شدن دانه ها از پوست و مغز سفید رنگ آن بوده باشیم. تصور کنید که وقتی دانه کردن یک انار انقدر زمان بر و سخت است دانه کردن آن در مقدار بالا چقدر دشوار است. به همین منظور ، برای اولین بار آقای مهندس مجید کریمی دستگاه انار دون کن را در سال ۷۸ بنیانگذاری و با شماره ۲۶۶۳۷ در اداره اختراعات به ثبت رسانده اند. طرح دستگاهی برای دانه کردن انار  تا آن زمان در دنیا سابقه نداشته است. مهندس کریمی در ابتدای کار ضمن این که موفق گردید گواهی و سایر تایید ها را از سازمان های مختلف به خصوص وزارت علوم دریافت کند. این دستگاه تحولی بزرگ در صنایع غذایی و دارویی ایجاد کرده است.

دستگاه انار دون کن

دستگاه انار دون کن شامل یک خط تولید کاملا اتوماتیک است که در آن ابتدا انارها از پوست سخت رویه جدا سپس دانه ها از مغز سفید رنگ جدا شده و از خروجی جداگانه خارج می شود. انار میوه پرخاصیتی است که حتی ضایعات آن مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو استفاده از دستگاه انار دانه کن صنعتی یک تیر و دو نشان است. اول اینکه دانه های انار سالم را به شما تحویل می دهد و از طرفی ضایعات انار را بدون دردسر برای شما جدا می کند.

دستگاه انار دون کن

ویژگی های دستگاه انار دون کن

  • سرعت عمل بالا : دستگاه انار دون کن بسته به ابعادی که دارد ( ظرفیت ۵۰۰ کیلوگرم تا ۱/۵ تن) مقدار ظرفیت انار را در عرض یک ساعت دانه می کند.
  • جنس قطعلات مرغوب: جنس قطعات درگیر با میوه از استیل ضد زنگ ساخته شده است به همین دلیل نیز شستشوی آن به‌ سادگی انجام می‌شود و در برابر رطوبت و سایر عوامل محیطی دچار زنگ‌ زدگی و آسیب نخواهد شد.
  • قدرت بالا: به دلیل سخت بودن پوست انار، دستگاه انار دان کن بسیار پرقدرت است و در مدل‌هایی از آن که ابعاد بزرگتری دارد؛ از دو عدد دینام و گیربکس استفاده می شود.

انواع دستگاه انار دون کن

دستگاه انار دانه کن در سطوح مختلف و برای مصارف گوناگون استفاده می شود. توان و ظرفیت تولید آنها با توجه به امکاناتی که دارند متفاوت است. از انواع دستگاه انار دانه کن را می توان با موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه انار دون کن صنعتی

دستگاه انار دون کن خانگی

دستگاه انار دون کن خانگی ساده ترین نوع دستگاه دون کن می باشد. همانطور که از نام آن پیداست از آن برای مصارف خانگی و نهایتا مغازه های آبمیوه فروشی استفاده می شود.
با دستگاه انار دون کن خانگی می توان حجم قابل توجه انار را در مدت زمان کوتاه جهت مصارف تولید آبمیوه، رب انار و … آماده کرد. بسیاری از خانواده های ایرانی ذائقه غذایی شان به سمت محصولات ارگانیک می رود به همین دلیل رب انار را با صورت خانگی سالیانه درست می کنند. حتی برخی افراد از این راه کسب درآمد می کنند. بنابراین دستگاه انار دون کن خانگی گزینه مناسبی برای این فعالیت ها است. از طرفی رعایت بهداشت با دستگاه انار دون کن خانگی بیشتر از دخالت دست است.

دستگاه انار دون کن نیمه صنعتی

دستگاه انار دون کن نیمه صنعتی بیشتر در کارگاه های کوچک مورد استفاده می باشد. این دستگاه به علت کیفیت بالا و قیمت مناسب از پر فروش ترین مدل های دستگاه انار دون کن می باشد. دستگاه دون کن انار کاملا سفارشی است و طبق نیاز خریدار با برق مصرفی تک فاز یا سه فاز ساخته می شود. همچنین این دستگاه دارای چرخ می باشد که جابه جایی را راحت می کند. 

دستگاه انار دون کن صنعتی

از دستگاه انار دون کن صنعتی در خطوط تولید کارخانجات بزرگ جهت تولید رب انار، سس انار، آبمیوه، صنایع دارویی، صنایع بهداشتی و … استفاده می شود. برق مصرفی این دستگاه طبق سفارش خریدار تک فاز یا سه فاز می باشد. ظرفیت تولید دستگاه انار دون کن صنعتی تا ۱/۵ تن نیز می باشد.

قیمت دستگاه انار دون کن

دستگاه انار دانه کن شرکت فارس ماشین به صورت سفارشی طبق نیاز مشتری تولید می شود.  با این حال قیمت دستگاه انار دون کن از نمونه های خارجی مناسب تر است به این دلیل که هزینه های واردات به آن تحمیل نشده است. دستگاه انار دون کن شرکت فارس ماشین کارایی فراوانی داشته و با نمونه های خارجی رقابت دارد. جهت استعلام قیمت دقیق و به روز دستگاه انار دانه کن و دریافت مشاوره جهت انتخاب بهترین نوع آن با مشاورین ما در ارتباط باشید.
 

تعداد بازديد : 137
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات