گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/07/11 - 17:10
كد :58

کنسانتره انار چیست؟

کنسانتره انار از تغلیظ آب انار که از دانه های آن بدست می آید تهیه میشود. کنسانتره ای که از انار بدست می آید به رنگ قرمز است و به دو صورت شفاف و غیر شفاف در یک فرایند کاملا مکانیزه تهیه میشود.

کنسانتره انار چیست؟

کنسانتره انار هم عطر و طعم انار را به مواد غذایی تولیدی میدهد و هم رنگ بسیار زیبایی ایجاد میکند.

کاربردهای کنسانتره انار

کنسانتره انار دارای خواص بیشماری است که میوه انار دارد با این تفاوت که ماندگاری و جا به جایی راحتتری دارد. کنسانتره انار در صنایع غذایی و دارویی کاربرد فراوانی دارد. در صنایع غذایی از کنسانتره انار در تهیه و تولید انوان شکلات، پخت انواع آبنبات، تهیه اوناع سس، پخت سیروپ، ساخت بستنی، پخت شیرینی و انواع کیک، تولید آبمیوه و لواشک و ترشک استفاده میشود. استفاده از کنسانتره انار در صنایع غذایی باعث حذف  افزودنی ها و رنگ دهندها می شود‌. رنگی که کنسانتره انار دارد بسیار زیبا و پررنگ است و در تولید محصولاتی که میخواهیم رنگ خوبی داشته باشند استفاده میشود.

کنسانتره انار

خواص کنسانتره انار

همانطور که گفتیم کنسانتره انار دارای تمامی خواصی است که انار دارد. از جمله خواص کنسانتره انار شامل خواص خون سازی و بهبود عملکرد خون رسانی و هم چنین کارکرد قلب است. کنسانتره انار با تنظیم فشار خون، غلظت خون را کاهش می دهد، امانطور که می دانید فشار خون چه بالا و چه پایین منشا بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی و عروقی است. انار دارای انواع مختلفی است که هر کدام خواص خاص خود را دارند. از این رو کنسانتره هر کدام نیز خواصی دارند به طور مثال انار سیاه برای معالجه زردي، اسهال و سياه سرفه مناسب است که از کنجاله آن در داروسازی و سات داروهای گیاهی استفاده می شود. مواد فنولیک که در انواع انار یافت می شود، سبب رفع مسمومیت های کبد می گردد. انار های دانه سفید مقدار زیادتری امگا ۳ و امگا ۶ را دارا می باشند.

تولید کنسانتره انار

کنسانتره انار به دو صورت شفاف و عیر شفاف وجود دارد. برای تولید کنسانتره انار، انارها را طبقه بندی می نمایند. در واقع برای تولید تمامی فراورده های انار باید میوه ها طبقه بندی شوند. برای این کار ابتدا انارهای تازه روی نوار سورتینگ قرار گرفته و توسط کارگران سورت می شوند، سپس انارها کاملاً شستشو می شود و وارد دستگاه انار دانه کن می شوند. در این دستگاه بدون انکه آسیبی به دانه های انار وارد شود، دانه های انار از پوست و دیگر اجزای ان جداشده و از دستگاه انار دانه کن خارج می شود‌ در واقع دستگاه انار دانه کن دو خروجی دارد یکی برای خروج دانه های انار سالم و دیگزی برای خروج تفاله.در مرحله بعدی دانه ها برای آبگیری وارد دستگاه پرس شده و بعد از تصفیه توسط میکروفیلتر ، وارد دستگاه تبخیرکننده می گردد تا تغلیظ شوند. بدین ترتیب کنسانتره غیر شفاف تولید می شود که به صورت اسپتیک بسته بندی می گردد.
در تولید کنسانتره شفاف، علاوه بر مراحل بالا، آب انار برای تصفیه از دستگاه فراپالایش نیز میگذرد و به همین علت شفاف تر، مرغوب تر و با کیفیت تر میباشد.از آنجایی که نگهداری آب انار با حجم زیاد در طول سال امکانپذیر نمیباشد می توان از کنسانتره انار برای تهیه آب انار استفاده نمود.

این روش هم مقرون به صرفه بوده و هم اینکه آب انار تهیه شده به این روش هیچگونه تفاوتی با نوع طبیعی آن ندارد در عین اینکه ویتامین ها و مواد معدنی میوه انار تا حد زیادی حفظ میشود.

تولید کنسانتره انار

دستگاه انار دانه کن

کاربرد دستگاه انار دانه کن در تولید کنسانتره انار بسیار زیاد است. همانطور که گفتیم کنسانتره انار از تغلیظ آب انار که از دانه های آن بدست می آی، بنابر این داشتن دانه های سالم انار اولین شرط تولید کنسانتره انار است. دستگاه انار دانه کن ابتدا پوست سفت انار را جدا کرده، سپس دانه های انار را به صورت سالم از پوسته های نازک داخل انار جدا می کند. در انتها دو خروجی مجزا برای دانه انار و صایعات انار وجود دارد. انار میوه پر خاصیتی است که از صایعاتان نیز می توان استفاده کرد. صایعات انار را به عنوان کنجاله میتوان برای خوراک دام و طیور استفاده کرد. کنجاله انار حاوی مقادیر بسیاری از فیبر و انتی اکسیدان است که از ان به عنوان خوراک دام پرواری استفاده می شود. شرکت فارس ماشین اولین تولید کننده دستگاه انار دانه کن صنعتی و نیمه صنعتی استاندارد در ایران می باشد. برای خرید دستگاه انار دانه کن صنعتی و خانگی با مشاوران ما در این مجموعه همراه شوید.

دستگاه انار دانه کن

تعداد بازديد : 106
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات