گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/08/11 - 17:01
كد :59

خواص شگفت انگیز آبلیمو برای سلامتی

آبلیمو منبع عالی ویتامین C است. مطالعات نشان داده است که ویتامین C یک ماده مغذی حیاتی در پیشگیری از بسیاری از بیماری های مدرن است. ویتامین C در تشکیل استخوان، ترمیم بافت ها و سلامت لثه ضروری است.

خواص شگفت انگیز آبلیمو برای سلامتی

لیمو حاوی مقدار زیادی ویتامین C، فیبر محلول و ترکیبات گیاهی است. لیمو ممکن است به کاهش وزن کمک کند و خطر بیماری قلبی، کم خونی، سنگ کلیه، مشکلات گوارشی و سرطان را کاهش دهد. همچنین ویتامین C برای عملکرد سیستم ایمنی و سلامت پوست مهم است. 

نکاتی در تهیه آبلیمو

برای داشتن آبلیموی سالم نکاتی را باید در نظر گرفت. اگر در منزل آبلیمو را تهیه میکنید باید حتما آبلیمو را در شیشه های تمیز واستریل شده نگهداری کنید. همچنین از لیمو هایی استفاده کنید که سالم و بدون لک قهوه ای هستند  و اگر قصد خرید از فروشگاه را دارید، حتما به نشان استاندارد و برند آن دقت فرمایید.

بیشتر بخوانید : چگونه تلخی آبلیمو را بگیریم

راههای تشخیص آبلیموی اصل و تقلبی

آبلیموی اصلی پرز دارد. یعنی مقداری از پالپ یا تفاله لیمو در آن قرار دارند که ته نشین میشوند و شما با تکان دادن بطری می توانید به راحتی به اصل بودن آبلیمو پی ببرید. همچنین آبلیموی طبیعی رنگ سبز روشن دارد  که اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرد تغییر رنگ و مزه می دهد اما آبلیموی تقلبی رنگ مایل به زرد دارد و درمعرض نور خورشید به دلیل داشتن مواد تغییری نمی کند. 

خواص آبلیمو برای سلامتی

آبلیموی طبیعی و غیر طبیعی

رایج ترین روشی که آب لیمو غیر طبیعی را می توان تشخیص داد، ترش بودن آن است. اگر طعم ترش بدی داشت، احتمالاً تقلبی است. زیرا آبلیمو طبیعی طعم ترش ملایمی دارد و هنگام مصرف به مقدار زیادی نیاز است در صورتی که آبلیمو غیر طبیعی به دلیل ترشی زیاد کمتر مصرف می شود. با این حال، اگر آب لیموی تقلبی را چشیده باشید، متوجه خواهید شد که طعم آن ترشی بیش از حدی دارد. همچنین رنگ آن روشن و لیمویی نیست و رنگ زرد بی روحی دارد و این به این دلیل است که آب لیموی غیر طبیعی معمولا حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده هایی مانند رنگ های غیر مجاز خطرناک ، جوهر لیمو و ... می باشد. 

دلیل تقلب در آب لیمو چیست؟

برخی افراد سود جو با سو استفاده از ذائقه عموم مردم که فکر می کنند آبلیموی ترش طبیعی است، ترشی مصنوعی را ایجاد می کنند. یعنی با اضافه کردن موادی مانند جوهر لیمو یا اسیدسیتریک آب را ترش کرده و با رنگ غیر مجاز آن را شبیه به آبلیمو می کنند.

تعداد بازديد : 235
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات