گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/08/18 - 18:25
كد :60

خواص آبغوره در طب سنتی

یکی از قدیمی ترین چاشنی ها در غذاهای ایرانی آبغوره طبیعی بوده است. علاوه بر خاصیت طعم دهندگی دارای خواص بسیار زیادی برای سلامت بدن می باشد. می توان گفت آبغوره علاوه بر اینکه چاشنی غذا است، یک داروی طبیعی نیز می باشد. به همین دلیل است که در طب سنتی به مصرف آبغوره بسیار توصیه شده است. آبغوره را می توان در غذا یا سالاد وحتی به  صورت خام مصرف کرد. در ادامه ی مقاله به خواص شگفت انگیز آبغوره اشاره می کنیم.

خواص آبغوره در طب سنتی

خواص آبغوره

خواص ضد عفونی کننده: مصرف آبغوره می تواند از بیماری های عفونی بدن جلوگیری و به درمان عفونت ها کمک کند. زیرا دارای خاصیت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی می باشد.

خواص ضد سرطان

آبغوره سرشار از ویتامین c می باشد. به همین دلیل از ایجاد بافت سرطانی جلوگیری کرده و به حفظ سلامت بدن شما کمک می کند. 

خواص آبغوره بر سیستم گوارشی بدن

آبغوره می تواند ناراحتی های روده و معده را برطرف کند. یکی از فواید آبغوره این است که اشتها آور است و همچنین هضم غذا را آسان می کند. آبغوره به پاکسازی معده و روده نیز کمک می کند.

خواص آبغوره بر سلامت قلبی عروقی

آبغوره دارای فواید بسیاری برای سلامتی ارگان های اصلی بدن از جمله پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی است. وجود ترکیبات زیست فعال در آبغوره بر فشار خون، نشانگرهای التهابی، استرس اکسیداتیو، عملکرد اندوتلیال، تشکیل رگه های چربی و سطح گلیسمی تأثیر می گذارد. آبغوره مملو از پتاسیم و فیبر است که می تواند با تنظیم سیستم قلبی عروقی به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

خواص آبغوره در درمان درد سیاتیک و کمردرد

آبغوره به دلیل پتاسیم بسیاری که دارد برای درمان درد سیاتیک و مشکلات ناحیه کمر و ناراحتی های رماتیسمی بسیار مفید است. پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مفید برای تسکین درد کمر و درمان سیاتیک است. علاوه بر این مصرف آبغوره به کاهش درد در ناحیه ی پا و سایر ناراحتی های عضلانی و مفصلی کمک می کند.

خواص آبغوره بر تقویت سیستم ایمنی

آبغوره دارای خاصیت تقویت سیستم ایمنی بدن است. آبغوره میزان بسیار بالایی آنتی اکسیدان دارد و آنتی اکسیدان نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی ایفا می‌کند. آنتی اکسیدان موجود در آبغوره باعث از بین رفتن رادیکال های  آزاد موجود در بدن می شود. 

خواص آبغوره در کاهش وزن

آبغوره تاثیرات آتروژنیک که عامل ذخیره لیپید ها یا همان کلسترول مضر است و تجمع کلسیم در عروق را خنثی می کند. همین عامل باعث چربی سوزی شده و به کاهش وزن کمک می کند.

 

 

خواص آبغوره برای کبد

خواص آبغوره برای لاغری

تعداد بازديد : 36
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات