گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1402/01/16 - 20:43
كد :65

تفاوت انار سفید و قرمز در چیست؟ علت سفیدی انارها در چیست؟

ما در اینجا درباره تفاوت انار سفید و قرمز و دلایل سفیدی انارها، صحبت می کنیم. حالا سوال اینجاست. علت سفیدی انارها در چیست؟ در ادامه علت های سفید شدن دانه ی انار را برایتان شرح می دهیم.

تفاوت انار سفید و قرمز در چیست؟ 

تفاوت انار سفید و قرمز در چیست؟ 

اناری که دانه های قرمز رنگ دارد ، معمولا ظاهری کاملا گرد ندارند. انارهای کاملا گرد نارس هستند و ممکن است دانه های سفیدی داشته باشند. 
انار دانه قرمز ، نسبت به حجمی که دارد وزنش بالا می باشد و آبدار است. اما انار دانه سفید سبک وزن است.
انار دانه قرمز دارای پوستی شفاف و بدون لکه های تیره رنگ می باشد. اما انار دانه سفید دارای لکه هایی سیاه رنگ بر روی پوست خود می باشد. 
اناری را انتخاب کنید که بر روی پوست خود ترک خوردگی نداشته باشد. وجود ترک بر روی پوست انار سبب کشیده شدن آب انار شده و دانه هایش به رنگ سفید در می آیند.

علت سفیدی انارها در چیست؟

علت سفیدی انارها در چیست؟

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند موجب سفید شدن دانه های انار بشود ، افزایش دمای بیش از اندازه است. به طور کلی ، درخت انار به آب و هوای گرم و خشک عادت دارد ، اما گاهی اوقات دمای بسیار بالا می تواند درخت انار را تحت تاثیر قرار داده و سبب سفید شدن دانه های انار شود.
عدم رسیدگی صحیح و عدم شناخت کافی باغبان نسبت به درخت انار ، می تواند در سفید شدن دانه های انار نقش داشته باشد. اگر انار زودتر از موعد چیده شود ، دانه هایش سفید می شود. 
آفتاب شدیدی که بتواند انار را دچار آفتاب سوختگی کند ، می تواند موجب سفیدی دانه های انار بشود. 
کمبود دو ماده ی اصلی یعنی آهن و روی در انار می تواند منجر به از دست دادن آنتی اکسیدان های انار شود و همین امر سبب سفیدی دانه های انار می شود.
سن درختان بسیار مهم است. درختان مسن ، معمولا انارهایی که در شاخه های بالایی خود دارند ، از نوع دانه سفید است.
میوه ی انار اگر به خوبی آبیاری نشود و یا دوره ی آبیاری آن به موقع و سر وقت نباشد ، می تواند رنگ دانه های انار را به رنگ سفید تغییر دهد. در مناطقی که آب و هوای بسیار گرمی حاکم است و تبخیر آب زیاد است ، باید دوره آبیاری کوتاه‌ تر باشد.

انار سفید

درخت انار بیشتر در مناطق گرمسیری و در آب و هوای گرم و خشک می روید. انار میوه ای محبوب و خوش طعم و پر خاصیت است که همیشه به سرخی و یاقوتی رنگ بودنش مشهور است. اما گاهی اوقات اناری را که می شکافیم ، دانه های سفید رنگی دارد. انار دانه سفید ، یک نوعی از انواع انار است.

خواص انار دانه سفید

انار سفید دارای پوست کم رنگ و سفید مایل به صورتی بوده و معمولا میوه ای شیرین و آبدار است.  این انار مانند انواع دیگر انار، سرشار از فیبر است و منبع بسیار خوبی از ویتامین های B5 و C و پتاسیم است و تمامی خواص انار قرمز را دارا می باشد. همچنین برای سلامت قلب و عروق ، سلامت گوارش ، جلوگیری از جرم دندان و سلامت پروستات بسیار مفید می باشد. همه افرادی که برای سلامتی انار سفید می خورند ، باید به داروهایی که مصرف می کنند دقت کنند. انار سفید ممکن است با متابولیسم برخی داروها، مانند رقیق کننده خون و داروهایی که برای درمان فشار خون و کلسترول بالا استفاده می شود، تداخل ایجاد کند.

تعداد بازديد : 442
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات