گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1400/12/21 - 19:14
كد :72

چگونه برای زمان طولانی آب انار را نگهداری کنیم؟

به منظور نگهداری آب انار برای زمان طولانی، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

چگونه برای زمان طولانی آب انار را نگهداری کنیم؟

نگهداری انار در یخچال :

آب انار را می توانید درون یخچال و دمای 4 تا 6 درجه سانتی گراد نگهداری کنید. با استفاده از این روش، می توانید آب انار را تا یک هفته نگهداری نمایید. پس اگر مدت زمانی بیشتر از 1 هفته مد نظ شما نیست و می توانید در این زمان، آب انار تولید شده را مصرف کنید، همین گزینه یخچال را انتخاب نمایید.

منجمد کردن انار :

آب انار را در قوطی مناسبی بریزید و در فریزر قرار دهید. با این روش شما خواهید توانست آب انار را تا 6 ماه نگهداری کنید. قبل از مصرف، لازم است آب انار را به میزانی که قصد استفاده از آن را دارید، از فریزر خارج نمایید. فریز کردن به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید هر روزی که تمایل به مصرف آن دارید و یا در هر فصلی که قصد این کار را دارید، به راحتی آب اناری خوشمزه و آماده را در اختیار داشته باشید.

تهیه شربت از آب انار :

آب انار را می توانید با قند و یا شیرینی دلخواه خود به میزان مناسب مخلوط نمایید و در بطری قرار دهید. این شربت قابلیت نگهداری تا 1 سال را هم دارا می باشد. شربت آب انار را می توانید در هر زمان و فصلی که تمایل به استفاده دارید، مورد مصرف قرار دهید.

انتخاب بهترین انار برای آبگیری :

لازم است بدانید که انتخاب بهترین انار، در هنگام آبگیری می تواند به شما کمک کند تا آب انار تولید شده، ماندگاری بیشتری داشته باشد. پس دانه های خراب را از آن جدا کنید. پوست انار را هم از آن جدا کنید و حتی اجازه ندهید که هسته انار داخل آب انار شما باقی بمانند. انجام هریک از این امور کمک می کند تا یک آب انار خالص و خوشمزه را در اختیار داشته باشید.

نگهداری آب انار برای مدت زمان طولانی

نگهداری آب انار برای مدت زمان طولانی

هر روش نگهداری آب انار به مدت طولانی که انتخاب می کنید، باید در کنار آن به ظروف مورد استفاده هم توجه داشته باشید. زیرا این ظروف باید با دقت بالایی شسته و ضدعفونی شده باشند. در این صورت است که آب انار در شرایط بهداشتی و مناسبی نگهداری می شود. زمانی که قصد استفاده از روش منجمد کردن آب انار را دارید، بایستی بطری مناسبی را برای آن در نظر بگیرید و آن را کاملا از آب انار پر نکنید. زیرا درون فریز، حجم آب انار داخل بطری افزایش پیدا خواهد کرد و به این ترتیب، با مشکل روبرو خواهید شد.

تعداد بازديد : 165
نظرات كاربران :
نام :
ايميل :
متن نظر : * 
 
متن بالا را وارد نماييد* 
 
محصولات